Mafitel.com - fotky, aktuality, recenze

 • Úvod
 • Fotky
 • Články
 • Soutěže
 • Rozhovory
 • Párty tipy
 • Programy klubů
 • Kluby
 • Uživatelé
 • Fotoslužby
 • Kontakt
 • Mediapartner
 • Logo Mafitel.com
 • Reklama
 • Slet bubeníků přilétá do Prahy, představí i Milana Caise z Tata Bojs v duetu s Kamilou Kama

  Vložil Petr Hrudka dne 19.10.2016 19:20

  Sdílej!

  Patnáctý Slet bubeníků, který odstartoval v podhůří Jizerských hor a křižuje až do konce října českými i moravskými městy, zamíří již tuto neděli 23. října do pražského Lucerna Music Baru. V bubenické letce je letos novou posilou leader Tata Bojs Milan Cais, který mimo jiné zazpívá píseň Ztraceni v překladu z repertoáru kapely v duetu s izraelskou zpěvačkou Kamilou Kama ve speciální bubenické úpravě.
  Slet bubeníků přilétá do Prahy, představí i Milana Caise z Tata Bojs v duetu s Kamilou Kama

  Letošní Slet s podtitulem “Ktož sú boží bubeníci”, v jehož ansámblu kromě Milana Caise najdeme také uměleckého vedoucího Sletu Pavla Fajta, leadra Tam Tam Batucada Miloše Vacíka a bubeníky Pavla Koudelku a Tomáše Reindla, které doplní mužský sbor Affetto a izraelská zpěvačka Kamila Kama, láká na kombinaci gregoriánského či husitského chorálu, doprovázenou rytmicky přesnou palbou bicích souprav a dalších perkusí. Zazní vlivy rytmů celého světa od řízných rockových bubnů přes jihoamerickou sambu po asijské rytmy, nebude chybět ani inspirace ambientní a progresivní hudbou.

   

  „Letošní, jubilejní 15. ročník Sletu je v každém ohledu trochu jiný než předchozí ročníky. Ubylo rytmických smrští, hudba je často pomalejší a pokornější. Hudebníci často střídají nástroje, jsou zároveň doprovodnými muzikanty i frontmany,“ slibuje  autor a producent projektu Romek Hanzlík, a dodává: „Slet je stylově rozkročen od pouští Blízkého východu až po Vltavu.

   

  V rámci dvouhodinového koncertu zazní inspirace gregoriánským chorálem, husitskými písněmi, můžeme se těšit na hřmotné bubenické polyrytmické groovy, hrané na bicí soupravy, tympány, elektroniku a basové bubny.” Více informací a podrobný rozpis turné je na webu a Facebooku projektu.

   

  Umělecký vedoucí Sletu bubeníků Pavel Fajt vysvětluje svoji letošní tvůrčí koncepci: „Již dlouho mi v hlavě zní kombinace silných, hřmotných, polyrytmicky komponovaných a žánrově neurčitých bicích partů hraných převážně na evropské bicí nástroje, spolu se zpěvovými party z dob, kdy vznikalo evropské hudební povědomí, s gregoriánskými chorály s jejich duchovním rozměrem v kombinaci s bojovně působícími husitskými písněmi. Válečné hordy husitů a táboritů a jejich touha a nadšení po změně tvořily dějiny. Bojové písně husitů před každou bitvou otřásaly sebevědomím nepřátel a pomáhaly jim vítězit. Tyto písně zazní ve velmi netradičních, bubnových aranžích na letošním Sletu."

   

  Základ sestavy tvoří jako vždy hráči na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i etnické hudbě (Pavel Fajt, Pavel Koudelka). Perkuse bude obhospodařovat Tomáš Reindl a Miloš Vacík. A ani letos nechybí v týmu ženský element. Pozvání přijala izraelská performerka a zpěvačka Kamila Kama. Hutné spodky letos podpoří bubeník Milan Cais, jehož umělecký rozptyl slibuje výlet do dalších hudebních i výtvarných oblastí.

   

  Svým pojetím je Slet bubeníků naprosto ojedinělý a unikátní a  získal si velké renomé v celém hudebním světě. Název Slet bubeníků není náhodný, protože hudebníci se opravdu slétávají z různých zákoutí hudebního světa, z různých stylů a z různých domovských skupin. Ti se vždy napřed  na mnoho dní uzavřou před světem na odlehlém místě v Jizerských horách, kde společně vzývají hledačství a hudební inspiraci. Každý hudebník vnáší do společné dílny své muzikální zkušenosti, vlastní kulturní tradici, hudební vzdělání a každý do společného tvoření přichází s vlastními nápady. Výsledek tohoto globálního tavícího bubenického kotle je vždy fascinující. Dochází k prolnutí všech možných hudebních směrů, etnických vlivů a inspirací. Každoročně vznikají nové skladby, které jsou pak živě předvedeny na koncertě.

  Přihlášení

   Přihlašovací jméno:

   Heslo:

  Registrace / Odeslání údajů

  Chci si založit uživatelský účet.

  Zapomněl(a) jsem přihlašovací jméno.

  Zapomněl(a) jsem heslo.

  Certifikace

  Banner

  Párty tipy

  Nechystá se žádná akce.

  Další akce »

  Hledání uživatelů

  Věk:
  od: do:

  Nováčci

  Facebook